Recent News
Czy jesteś obsesyjna?

Zwróć się do rodziny i przyjaciół

Czasami możesz nie zdawać sobie sprawy, że jesteś obsesyjny w związku. Jeśli przyjaciele i rodzina dzielą się, że martwią się, że masz nadmierną obsesję, prawdopodobnie są szczerze zaniepokojeni, a także poprawni.

W tym samym czasie, jeśli martwisz się, że jesteś zbyt obsesyjny, zwykle możesz liczyć na najbliższych bliskich, aby byli z tobą szczerzy i oferowali swoje sugestie.

Podejmij się pisania dziennika

Czasami pomocne może być przelanie swoich myśli na papier. Kiedy doświadczasz obsesyjnej myśli, zapisz ją, a może się okazać, że ma ona mniejszą moc.

Ogólnie rzecz biorąc, dziennikarstwo może być sposobem na uspokojenie umysłu i złagodzenie wszelkich uczuć, które prowadzą cię do bycia tak obsesyjnym w związku.

Zastanów się, czy współuzależnienie może być winne

Ludzie współzależni mają tendencję do obsesji na punkcie dobrego samopoczucia ludzi wokół nich, do tego stopnia, że czują się odpowiedzialni za innych ludzi, nawet w dorosłych związkach.

Jeśli czujesz się zmuszony do obsesji na punkcie każdej potrzeby swojej znaczącej drugiej osoby i myślisz, że musisz ją „naprawić” lub być bohaterem w jej życiu, możesz być współuzależniony.

W tym przypadku pomocne może być uczęszczanie na grupę wsparcia dla osób współuzależnionych. W grupach wsparcia możesz nauczyć się, że nie akceptujesz zachowań innych ludzi, co może pomóc ci puścić swoje obsesyjne pragnienie ochrony partnera.

Możesz również skorzystać z odkrywania książek na temat współuzależnienia, aby pomóc Ci odkryć więcej o swojej tendencji do bycia obsesyjnym w związkach.

Uznaj, że obsesja może być niebezpieczna

Jeśli zmagasz się z tym, jak przestać być obsesyjnym w związku, zrób krok do tyłu i uznaj, że bycie obsesyjnym w swoich związkach może być niezdrowe, a nawet niebezpieczne.

Przynajmniej bycie obsesyjnym może prowadzić do toksycznej dynamiki relacji, w której kontrolujesz swojego partnera i uniemożliwiasz mu posiadanie zewnętrznych zainteresowań.

W najgorszych przypadkach obsesyjne zachowanie w związku może spowodować, że naruszysz prawa swojego partnera. Na przykład, może on czuć, że nie ma prawa opuścić domu bez pozwolenia. Niektórzy obsesyjni partnerzy mogą nawet uciekać się do przemocy psychicznej lub agresji fizycznej, aby kontrolować swoich partnerów.

Spędzaj czas z innymi ludźmi

Jeśli stałeś się obsesyjny w swoim związku, możesz skorzystać z przyjemnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy zmagasz się z faktem, że twoja znacząca osoba ma zewnętrzne zainteresowania i przyjaźnie, może być pomocne, jeśli będziesz realizować własne przyjaźnie.

Gdy będziecie spędzać więcej czasu osobno, może się okazać, że lubicie mieć oddzielny czas na własne zainteresowania i przyjaźnie. To może pomóc ci przezwyciężyć obsesję w związku.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *