Recent News
Ciesz się życiem

Podczas sprzątania mojej półki na drugi dzień, znalazłem książkę, 14,000 rzeczy do szczęścia. Wyglądała na zupełnie nową, ale data w środku pochodziła sprzed lat. Ta książka siedziała obok mojej kolekcji książek samopomocowych, które w przeciwieństwie do nich były pozaznaczane, podkreślone i wyraźnie używane.

Trzymając książkę o szczęściu, zastanawiałam się, dlaczego jej nie użyłam. Wtedy zdałem sobie sprawę, że zawsze myślałem, że szczęście jest czymś ulotnym i niezdolnym do poprawy mojego życia.

Ostatnio moje przekonania zmieniły się w wyniku tego, czego się nauczyłam.

Odkryłam, że bycie szczęśliwym, zadowolonym i pozytywnym to umiejętności, których można się nauczyć dzięki praktyce i determinacji. Dlatego podjęłam decyzję o rozpoczęciu własnej podróży w celu nauczenia się szczęścia i zostałam szczęśliwie nagrodzona.

Tutaj jest kilka rzeczy które uczyłem się na mój podróży jak i aktywność która pomaga uczyć ja więcej o szczęściu:

Rozpoznaj Ukryte Szczęśliwe Momenty w Dniu.

Kiedy przydarza nam się coś wspaniałego, zazwyczaj wiemy, że jesteśmy szczęśliwi.

To wspólne, codzienne chwile szczęścia często nam umykają. Jednym ze sposobów, aby to zmienić jest świadome uświadomienie sobie, kiedy czujemy się szczęśliwi w ciągu dnia.

Znalazłam ćwiczenie, które mi pomogło i może pomóc również Tobie. Jest ono bardzo proste: Zdobądź notatnik lub magnetofon i śledź wszelkie szczęśliwe momenty, które zauważasz w ciągu dnia.

Zapisując je lub nagrywając, stajesz się świadomy tych momentów, które w przeciwnym razie mogłyby przejść niezauważone.

Jeden taki moment zdarzał się dla ja gdy byłem bardzo opóźniony dla spotkanie i frustrujący przy dostawać każdy czerwonego światła. Gdy siedziałem sfrustrowany na ostatnim przystanku, zauważyłem małego chłopca w szkolnym autobusie obok mnie, który robił głupie miny do ludzi.

Obserwowanie go sprawiło, że poczułem się szczęśliwy. Zapisałem ten moment w moim notatniku. Stała się ona jedną z wielu.

Teraz cieszę się, że mogę znaleźć szczęśliwe chwile w moim dniu. Nawet rzucam sobie wyzwanie, by sprawdzić, ile ich znajdę. Jak wielu szczęśliwych chwil brakuje Ci w Twoim dniu? Spróbuj je zauważyć i zobacz, czy zauważysz, że Twój dzień jest dzięki temu lepszy.

Świadomie zmień nastawienie z negatywnego na pozytywne

Trudno jest czuć się szczęśliwym, gdy skupiamy się na negatywnych rzeczach. Jak wielki pryszcz na twarzy, to co nam się nie podoba może wydawać się bardziej oczywiste niż to, co nam się podoba.

Niestety, im bardziej skupiamy się na tym, co negatywne, tym bardziej prawdopodobne, że to wszystko, co widzimy.

Zmiana tego stanu rzeczy oznacza, że musimy świadomie zwrócić większą uwagę na pozytywne rzeczy, które nam się przytrafiają.

Na przykład, kiedyś mówiłam o swoim dniu recytując to, co poszło w nim źle. Zmieniam to, ucząc się, jak przenieść moje negatywne komentarze na pozytywne.

Można to zrobić na dwa sposoby.

Można dopasować negatywny komentarz do niepowiązanego z nim pozytywu. Dlatego jeśli powiem, że jestem na siebie zła, bo zapomniałam dziś o wizycie u dentysty, to pozytywnym stwierdzeniem może być to, że otrzymałam komplement na temat mojego ostatniego newslettera.

Inną opcją jest przekształcenie negatywnego komentarza w powiązany z nim pozytywny. Na przykład, przegapiłem wizytę u lekarza, ale zadzwoniłem z przeprosinami i umówiłem się na nową.

Szczerze mówiąc, ta czynność jest dla mnie wyzwaniem, ale uświadomiła mi pozytywne rzeczy, które często mi umykają.

Dzięki regularnemu ćwiczeniu przechodzenia od negatywów do pozytywów, czuję się szczęśliwsza w swoim dniu. Spróbuj tego ćwiczenia. Zobacz, czy Ty również czujesz się szczęśliwszy, kiedy zwracasz uwagę na to, co pozytywne.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *