Recent News
Jak zdobyć wyższą pozycję w Google i poprawić autorytet domeny?

Jak poprawić swój ranking SEO i wygenerować lepsze doświadczenie użytkownika.

Autorytet domeny

Twój Domain Authority (DA) to wynik dla Twojej witryny stworzony przez Moz, który daje ranking od 1-100 w celu przewidzenia, czy Twoja witryna ma szansę pojawić się na wyższej pozycji w google. Wynik jest obliczany na podstawie różnych czynników; dlatego wynik Twojej domeny będzie się wahał w czasie. Używa on algorytmu do porównania, jak często wyszukiwarka Google używa Twojej domeny nad inną domeną w ramach tego samego wyszukiwania.
Dlatego, jeśli Twoja domena plasuje się wyżej niż domena konkurenta, uważa ją za posiadającą większy autorytet. Na przykład, Amazon będzie miał wyższy autorytet domeny niż zwykła strona eCommerce. Nie musisz dążyć do tego, aby Twoje DA wynosiło 100, ponieważ jest to najwyższa wartość, jaką można osiągnąć i prawdopodobnie bardzo trudno jest konkurować z innymi dużymi firmami, takimi jak Facebook lub, jak wcześniej wspomniano, Amazon. Webmasterzy powinni zatem skupić się na swoich linkach, słowach kluczowych oraz innych aspektach SEO, które będą miały wpływ na ich ranking Google.
Backlinki

Czasami określane jako linki przychodzące lub przychodzące, backlinki występują, gdy jedna strona internetowa jest połączona z inną. Kiedy witryna otrzymuje backlink z autorytatywnej strony internetowej, zyskuje to, co jest znane jako trust rank. Jeśli wiele źródeł informacji linkuje do twojej strony lub tej samej treści, Google uznaje twoją treść za wysokiej jakości. Sklep SEO jest więc miejscem wartym odwiedzenia, ponieważ możesz tam zakupić mocne backlinki. Co się jednak dzieje, gdy linki do twojej strony internetowej są uznawane za „złe” lub niskiej jakości backlinki i co to oznacza?

Toksyczne backlinki

Google definiuje złe backlinki jako:

Wszelkie linki mające na celu manipulowanie PageRank lub rankingiem witryny w wynikach wyszukiwania Google mogą być uznane za część schematu linków i naruszenie Wytycznych Google dla Webmasterów. Obejmuje to wszelkie zachowania, które manipulują linkami do witryny użytkownika lub linkami wychodzącymi z witryny. Analiza linków jest najlepszym sposobem na określenie, skąd pochodzą backlinki użytkownika. Można skorzystać z Google Search Console, aby zobaczyć cały profil linków; jednak aby uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na backlinki i ich źródła, można skorzystać z innych zasobów.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *